Komplexná podpora jednorodičovských rodín na trhu práce

JEDEN RODIČ, n.o. spúšťa od Júla 2022 nový projekt s názvom KOMPOD – Komplexná podpora jednorodičovských rodín na trhu práce. S týmto projektom budeme môcť podporiť jednorodičov a ich deti, ktorí nie sú aktívni na trhu práce.

Cieľovou skupinou projektu sú neaktívni rodičia, ktorí spĺňajú všetky nasledovné podmienky:

  • nie sú uchádzačmi o zamestnanie a teda nie sú evidovaní na Úrade práce,
  • nie sú zamestnaní a ani nemajú otvorenú, či pozastavenú živnosť,
  • neštudujú, a taktiež nemajú ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou.

Projekt prichádza s ponukou služieb a činností, ktoré týmto rodičom pomôžu v návrate na pracovný trh či už v podobe zamestnania, výkonu samostatne zárobkovej činnosti alebo ďalšieho vzdelávania.

Služby účastníkom projektu poskytuje náš tím kvalifikovaných odborníkov, ktorý tvoria sociálni pracovníci, psychologička, právnik, kariérny a ekonomický poradca, a životný kouč.

„Koučka ma psychicky zdvihla. Vy z JEDEN RODIČ stojíte za mnou. Som Vám nesmierne vďačná.  Koučka mi dala istotu, že sa nepriaznivá situácia zmení. Ostala som spokojná. Predtým som sa bála a triasla. Teraz už neriešim veci so strachom. Verím, že zmena príde.“

Počas jedného roka títo odborníci individuálne pracujú s každým jedným účastníkom projektu a pomáhajú mu s návratom na trh práce. Cieľom projektu je pomôcť účastníkom projektu zamestnať sa, otvoriť si živnosť, začať podnikať alebo pokračovať vo vzdelávaní.

Projekt KOMPOD (31208BXN5) – Komplexná podpora jednorodičovských rodín na trhu práce sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

 

Ste jednorodič a radi by ste začali hľadať cestu k zamestnaniu, živnosti alebo ďalšiemu vzdelaniu? Ste v náročnej životnej situácii a hľadáte nový smer? Ozvite sa nám a my Vám pomôžeme.

Po vyplnení registrácie, nezabudnite vyplniť aj žiadosť o pomoc, vďaka ktorej Vás budeme môcť osloviť ohľadom účasti v projekte.

Informácie o Operačnom programe a Výzve OPĽZ-DOP-2021/8.1.1/RO-03 sú na stránkach: www.esf.gov.sk , https://www.employment.gov.sk/sk/.