Ako pomáhame jednorodičom?

Jednorodičom stojí v ceste množstvo prekážok. Našim poslaním je pomáhať pri
ich prekonávaní.

Registrovaným rodičom poskytujeme odborné špecializované služby a poradenstvo cez
komplexný ročný program pomoci, ktorý umožní rodine zlepšiť svoju životnú situáciu s pomocou našich odborníkov.

Formy pomoci

Rodičia, nemusíte byť na všetko sami.
Pomôžeme aj Vám!

Kedy vám vieme pomôcť?

1. Som na začiatku

Som začínajúci jeden rodič. Práve tu nájdem skupinovú prácu s rodičmi, ktorí sa ocitli sami, prípadne sú v rozvodovom konaní, čelia ohrozeniam, sú pod tlakom, nemajú skúsenosť. Dostanú odporúčania – návody, ako toto životné obdobie lepšie zvládnuť (psychicky, fyzicky, finančne, právne). Tento program nemá terapeutický účel, ale zameriava sa najmä na zdroje a skúsenosti.

2. Neviem sa vymotať

Hoci nemôžeme túto situáciu zmeniť, náš postoj k nej však áno. Certifikovaní koučovia, psychológovia poskytujú odbornú pomoc. Ľahšie prevedú rodiča cez toto životné obdobie, dodajú mu nadhľad tak, aby dokázal nájsť riešenie a lepšie prešiel aj so svojimi deťmi týmto životným štádiom.

3. Potrebujem sa rozprávať

V rámci skupinovej práce sa zaoberáme životnými situáciami, ktoré potrebujú riešiť rodičia, sami vychovávajúci svoje deti. Spoločne máme príležitosť zdieľať svoje skúsenosti a získať nové nápady jeden od druhého. Tiež si uvedomujeme, že nie sme sami s našimi problémami. Prax skupinovej psychológie má pomôcť účastníkom získať dostatok empatie a pozornosti a byť schopní zvládať toto stresom sprevádzané obdobie.

Prvá verejná zbierka pre jednorodičov na Slovensku

Každé šieste dieťa na Slovensku žije v domácnosti s príjmom pod hranicou chudoby. 

Prečítajte si rady rodičom