Pomáhame jednorodičom a ich deťom 

JEDEN RODIČ n.o. podporuje rodiny, kde pri výchove detí je prítomný iba jeden rodič, aby mohli žiť plnohodnotné a šťastné životy.

Jednorodičia, zaregistrujte sa >

Trápia aj Vás tieto problémy?

Psychicky to nezvládam

Po rozchode je to ťažké. Psychicky to nezvládam. Neviem sa vymotať. Trpia kvôli tomu aj moje deti.

Nevieme komunikovať s ex

S ex sa mi komunikuje veľmi ťažko. Nevieme sa skoro na ničom dohodnúť. Zámerne si robíme problémy.

Mám finančné problémy

V rodine máme iba jeden príjem. Hoci dostávam výživné, nevieme sa na znížený príjem nastaviť. Máme finančné problémy.

Pomôžeme aj Vám

Rodiny zaraďujeme do Ročného programu pomoci, na 12 mesiacov, nakoľko vidíme, že len systematická a komplexná pomoc prináša výsledky v rodinách. Obsahom je: 

 • Odborná pomoc cez viacerých špecialistov ako sociálneho pracovníka, psychológa a kouča na prekonanie najväčšej krízy a strachu a na získanie potrebného pokoja, sebaistoty a chuti ísť ďalej a plnohodnotne žiť a vychovávať deti.
 • Právnika a mediátora na pomoc v komunikácii s vaším / vašou ex, na nastavenie si pravidiel starostlivosti o deti a ukľudnenie často napätej situácie.
 • Rodinného finančného poradcu na pomoc s nastavením rodinného rozpočtu na situáciu s 1 príjmom, aby ste sa vyhli možnému kolapsu rodinných financií a boli si schopný aj z mála vytvárať rezervu.
 • Kariérneho poradcu, aby ste znovu našli a upevnili sa vo svojich silných stránkach, zručnostiach a pripravili sa na získanie potrebnej práce a príjmu pre vás a vaše deti. 
 • Humanitárnu pomoc, kde poskytujeme oblečenie a obuv, notebooky, mobilné zariadenia, hygienický tovar pre rodiny a domácnosti podľa vašich potrieb. 
 • Potravinovú pomoc, kde poskytujeme potraviny z Potravinovej Banky Slovensko alebo od spolupracujúceho reťazca BILLA.
 • Finančnú pomoc poskytujeme rodinám zaradeným v programe, keď vidíme ich snahu o zmenu, ale financie v rodine naozaj chýbajú na úhradu bežnej spotreby s bývaním  a prežívaním.
 • Organizujeme výlety, tábory a stretnutia rodín nakoľko Čas pre deti je nenahraditeľný. Jednorodičovstvo si so sebou prináša veľmi veľa povinností a úloh a ste v jednom kole. Rodinám pomáhame vytvárať si priestor ako mať medzi sebou pekný a úprimný vzťah. Čas strávený s deťmi cez pekné zážitky je dôležitý.
 • Poskytujeme samovzdelávacie. Vedieť svoje práva a povinnosti, nastaviť si režim dňa tak, aby ste neboli v strese, rozvíjať svoje vedomosti a zručnosti, pracovať na sebe umožňujeme rodinám cez videá, články a prednášky. Kvalitný obsah nájdete v našej klientskej zóne, s názvom: Môj život a ja. 

   

JEDEN RODIČ je tu aj pre Vás

Na Slovensku neexistuje podpora jednorodičovských rodín. Nezisková organizácia JEDEN RODIČ vznikla ako 1. a jediná organizácia, aby túto medzeru vyplnila. Hoci u nás vyše 150 000 rodičov vychováva svoje deti v jednorodičovských rodinách, štát sa o túto sociálnu skupinu nijako komplexne nestará. Pritom ide zraniteľnú skupinu často so psychickými i existenčnými problémami.

Vznikli sme, aby sme zastupovali jednorodičovské rodiny v komunikácii so štátnymi orgánmi a pomohli získať zákonom garantované práva a podporu jednorodičovských rodín. 

Zároveň rozvíjame spoluprácu s 3. sektorom ako aj podnikateľskými subjektami, aby sme pre jednorodičovské rodiny získali podporu v najakútnejších oblastiach a uľahčili im ich ťažkú životnú situáciu.

Ako získať pomoc od JEDEN RODIČ, n.o.?

 1. Zaregistrujte sa ako 1 rodič!
 2. Vyplnte žiadosť o pomoc, o sebe, čo vás trápi, aká je vaša situácia, s čím by ste potrebovali pomôcť.
 3. Dohodneme si prvú konzultáciu.
 4. Navrhneme možný ďalší postup a ako by sme Vám vedeli pomôcť.

Pomôžte nám a my pomôžeme Vám - Zaregistrujte sa!

Čím viac nás bude, tým silnejší bude náš hlas. 

Zaregistrujte sa ako jedenrodič. Pridajte sa k nám aj na sociálnych sieťach a zdieľajte naše príspevky so svojimi známymi a ďalšími jednorodičmi.
Spolu to zvládneme!

Zaregistrujte sa!

Jednorodičia, zaregistrujte sa >

Potrebujete pomôcť? Vyplňte žiadosť!

Žiadosť o pomoc >

Pridajte sa k nám

Transparentný účet
JEDEN RODIČ, n.o.: 
SK0783300000002801833618

Transparentný účet vedený vo Fio banka, a.s.
PODPORILI NÁS
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram