Zbierka tabletov a IT

Máte doma tablet, ktorý nepoužívate? Darujte nám ho.

Pomôžete tak jednorodičovskej rodine!

0
Tabletov ešte ostáva vyzbierať

Predstavte si, že by ste v dnešnej modernej dobe nemali prístup na email, internet, ste v ťažkej situácii bez partnera a každý deň počítate drobné na potraviny. Bez tabletu, či notebooku si budete len ťažko hľadať prácu, vzdelávať sa, riešiť každodenné starosti a Vaše deti budú mať veľmi obmedzený prístup k informáciám potrebným k štúdiu. Napriek tomu je na Slovensku rodín v tejto situácii až príliš veľa.

Tablet je ako malý počítač, jednoduchý a prenosný a dokáže rodine neuveriteľne pomôcť. Spolu s JEDEN RODIČ, n.o. naše rodiny hľadajú cestu zo zúfalej situácie prostredníctvom komplexnej odbornej pomoci a poradenstva, ktoré rodine umožní zamestnať sa, vzdelávať sa a nájsť cestu k samostatnosti a finančnej stabilite. Tablet vie byť úžasný nástroj a pomôcka na tejto ceste.

Cez naše bezplatné kurzy digitálnej gramotnosti jednorodičov naučíme ako taký tablet vie pomôcť k veľkej životnej zmene.

Ďalšie potrebné IT zariadenie

Pomôžete s nami rodinám v núdzi postaviť sa na nohy. Rodina, ktorá je zaradená do nášho ročného komplexného programu odbornej pomoci má prístup k bezplatnému poradenstvu a vzdelávaniu vďaka našim odborníkom. Cez naše kurzy digitálnej gramotnosti jednorodičov naučíme ako pracovať s informačnými technológiami tak, aby im pomohli k veľkej životnej zmene.

Okrem tabletov pomôžu našim rodinám v komplexnom programe odbornej pomoci aj notebooky, myši a klávesnice. Každá rodina je individuálna a vždy hodnotíme aktuálnu situáciu v ktorej sa nachádzajú a berieme do úvahy aj potreby detí v rodine.

Čo by malo fungovať na notebooku, ktorý darujem rodine? —> prehliadač, batéria, pripojenie na wifi, napájací kábel.

V prípade, že nám takto viete pomôcť, prosím neváhajte nás kontaktovať na info@jedenrodic.sk, alebo môžete posielať zariadenie na adresu:

JEDEN RODIČ, n.o.
Seberíniho 1
821 03 Bratislava 2


Podľa nasledovných inštrukcií nám tablet môžete bezplatne odoslať:
1. Zabaľte tablet do pevnej krabice a dobre ju zalepte, krabicu vyplňte papierom, letákmi.
2. Napíšte na info@jedenrodic.sk, že chcete poslať tablet a kolegyňa Vám pošle adresný štítok.
3. Adresný štítok vytlačte a nalepte na krabicu.
4. Krabicu zaneste na najbližšie zberné miesto spoločnosti Packeta.
5. Odoslanie je bezplatné, stačí tam krabicu podať.

Ďakujeme, že s nami pomáhate.