Pomôžte rodine v núdzi balíčkom

Začiatok školského roka či nárast cien energií a potravín predstavuje pre osamelých rodičov veľkú finančnú záťaž. Nezisková organizácia JEDEN RODIČ spolu s doručovateľskou spoločnosťou Packeta spúšťajú projekt #CHCEMPOMAHAT na pomoc osamelým rodičom.  

Jednorodičia, ktorí vychovávajú deti samostatne sú vystavení v tomto období veľkej psychickej, sociálnej a finančnej záťaži a majú existenčné problémy.  Ich dlhodobo nepriaznivá finančná situácia sa kvôli rastu životných nákladov, cien a energií ešte zhoršuje. Situáciu priťažuje aj začiatok školského roka, ktorý je spojený s nákupom školských potrieb, oblečenia a obuvi. Počet jednorodičov v núdzi pritom stále rastie. „Týchto viac ako 150 tisíc jednorodičov si môže navzájom posielať za 1 cent to, čo práve potrebujú. Či už sú to trvanlivé potraviny, oblečenie, kozmetické prípravky. Stačí použiť zľavový kód a zásielku poslať pomocou Packety,“ konštatuje  Eva Marková z neziskovej organizácie JEDEN RODIČ.

Čo sa môže darovať:
  • Hygienické potreby
  • Trvanlivé potraviny
  • Prezuvky
  • Oblečenie
  • Školské pomôcky
Pre koho je to určené:
  • Jednorodičia v ťažkej životnej situácii a ich školopovinné deti od 6 do 18 rokov.

Pošlite do 15.10.2022 niektorej rodiny v núdzi balíček s nevyhnutnými potrebami a pomôžete jej ušetriť.

Ako môžete pomôcť?

K aktuálnej výzve sa môže pridať ktokoľvek, kto má záujem pomáhať. Každý užívateľ po stiahnutí aplikácie môže použiť kód jedenkrát. Zásielku stačí zaniesť na ktorékoľvek podacie miesto Packety. Na zásielku nemusíte nič lepiť ani písať, obsluhe stačí nahlásiť heslo, ktoré vygeneruje aplikácia po elektronickom podaji. Možnosť posielania zásielok je spustená. Môžete ich posielať obratom, najneskôr do 15.10.2022 na ktoromkoľvek z 1 100 výdajných a podacích miest Packety.

Na našej podpornej skupine na sociálnej sieti sa skontaktujte s rodinou v núdzi a dohodnite sa na obsahu balíčka. Čo budete posielať, je už na vás. Pripravte zásielku a odošlite ju cez aplikáciu Packeta so špeciálnym zľavovým kódom* CHCEMPOMOCT. Cena za odoslanie bude len 0,01 EUR.

Ak ešte nepatríte medzi našich registrovaných rodičov, môžete tak urobiť tu.

*Zľavový kód platí pre všetkých novoregistrovaných užívateľov a prvých odosielateľov. Ak patríte medzi našich registrovaných rodičov, obdržali ste v newsletteri do svojej emailovej schránky špeciálny zľavový kód, s ktorým môžete balíček odoslať aj ako aktívny užívateľ aplikácie Packeta.

Ako balíky odoslať?

Zásielku odošlete prostredníctvom aplikácie Packeta, ktorú si stiahnete na tomto odkaze:

  1. V aplikácii Packeta jednoducho kliknite na Odoslať zásielku. Vyplňte kontaktné údaje príjemcu. Vyberte cieľové výdajné miesto, prípadne uveďte adresu. Ako odoslať zásielku nájdete aj v tomto video návode.
  2. Na konci zvoľte promo kód a do políčka potom zadajte zľavový kód, ktorý ste dostali v emaili. Vaša zásielka tak bude spoplatnená iba 0,01 €. Každý užívateľ môže použiť kód jeden krát.
  3. Zásielku zaneste na ktorékoľvek podacie miesto Packety. Na zásielku nemusíte nič lepiť ani písať, obsluhe stačí nahlásiť heslo, ktoré vygeneruje aplikácia po elektronickom podaji.
  4. Maximálna hmotnosť zásielky je 5 kg a maximálny rozmer jednej strany 50 cm. Všetko o odosielaní cez Packetu nájdete na tomto odkaze.

Do kedy je možné odosielať balíčky za 0,01 EUR?

Vaše balíčky môžete odosielať okamžite. Zľavový kód CHCEMPOMOCT na odoslanie zásielky za 1 cent platí len do 15.10.2022 a iba v rámci Slovenska.