LOVELA BABY sa rozhodla podporiť neziskovú organizáciu JEDEN RODIČ

Perte s pokojným srdcom a pomáhajte. Takto znie spoločný názov projektu, prostredníctvom ktorého značka LOVELA BABY podporuje aktivity neziskovej organizácie JEDEN RODIČ. 

LOVELA BABY pravidelne zabezpečuje pre klientov JEDEN RODIČ v núdzi dodávku pracích práškov, pracích gelov a aviváže. 

„Našim cieľom je pomôcť jednorodičom prejsť náročným životným obdobím dôstojnejšie a bezpečnejšie. V rámci konkrétnej materiálnej pomoci venujeme produkty rodinám, ktoré to najviac potrebujú, vysvetľuje Lenka Kubínková, brand manažérka značky LOVELA BABY. „Vďaka znalosti matiek, ich potrieb a očakávaní od pracích prostriedkov, sme si získali ich dôveru a nastal čas, aby sme naše poslanie  posunuli o krok ďalej. Chceme pomôcť jednorodičom v núdzi, aby svojim deťom dokázali poskytnúť starostlivosť, akú potrebujú,“ dodáva Lenka Kubínková.

Na Slovensku až 200-tisíc detí vyrastá v rodinách iba s jedným rodičom a denne čelia sociálnemu tlaku spoločnosti. Až 150-tisíc rodičov vychováva svoje deti sami, je to takmer 8% populácie. Títo rodičia sa musia denne vysporiadať s obrovskou psychickou, sociálnou, ale aj finančnou záťažou. Rozpočet ich domácností často dokáže pokryť len základné potreby. Akékoľvek neočakávané výdavky ich vedia nepríjemne prekvapiť. „Chceme zlepšiť životy jednorodičov, s jedným alebo viacerými deťmi, prostredníctvom reálnej pomoci a zlepšenia podmienok v sociálnom systéme Slovenska, hovorí Eva Marková, zakladateľka a riaditeľka JEDEN RODIČ, n.o.

Až tretina detí dnes trpí nejakou formou alergie. Okrem peľových alergií sa čoraz častejšie objavujú aj alergie na rôzne potraviny, či na chemikálie. Deti môžu mať alergiu aj na čistiace prostriedky, pracie prípravky alebo na rôzne lieky. Faktory vzniku bývajú dedičné alebo z prostredia. Liečba patrí do rúk odborníkov, ale prevencia je v rukách každého z nás. Medzi vedecky overené spôsoby prevencie alergií u detí patrí dojčenie, primerane skoré zavádzanie príkrmov, hygiena prostredia a vyhýbanie sa škodlivým látkam v tehotenstve a pri dojčení. Pri hygienickom praní sa s pokojným svedomím môžete spoľahnúť na  produkty značky LOVELA BABY, ktoré sú hypoalergénne, dermatologicky testované a odporúčané lekármi. Sú vhodné nielen pre našich najmenších, ale aj pre alergikov a ľudí trpiacich atopickým ekzémom. V rámci projektu PERTE S POKOJNÝM SRDCOM A POMÁHAJTE prispievala verejnosť od 1. do 31. marca zakúpením akéhokoľvek produktu LOVELA BABY 0,15  na podporu neúplných rodín s deťmi v neziskovej organizácii JEDEN RODIČ.

Viac o projekte na: ww.instagram.com/lovelababy_czsk, www.jedenrodic.sk a www.lovelababy.sk.