JEDEN RODIČ a BILLA ľuďom pomáhajú

Chlieb je symbolom domova, hojnosti, dobra, sýtosti a pocitu bezpečia. Billa venuje z každého predaného bochníka chleba 1 cent na pomoc rodinám v núdzi v projekte CHLEBODARCA.

Pomoc CHLEBODARCU sa bude sústrediť výhradne na jednorodičovské domácnosti v núdzi, teda na rodičov, ktorí sa o svoje deti, domácnosť a finančné zabezpečenie rodiny musia postarať sami, bez pomoci partnera. Koncept podpory je rozdelený do finančnej, potravinovej a odbornej pomoci. Výber neúplných rodín bude na strane odborníkov z n. o. JEDEN RODIČ, ktorí budú s rodinami systematicky pracovať.

Dlhodobý partner projektu, spoločnosť Penam, podporeným rodinám zabezpečí prísun chutných pekárenských výrobkov a od nového ročníka 2022 „podala pomocnú ruku“ aj spoločnosť Berto, ktorá rodinám poskytne kvalitné slovenské mäsové výrobky.

Tento rok z programu podporí až 12 jednorodičovských rodín komplexnou pomocou na celý rok, aby sa mohli dostať z ťažkej životnej situácie. Materiálna pomoc – potravinová karta 150€/mesačne. Odborná pomoc – poskytovanie psychologickej, sociálne pomoci a podpory, právnej ochrany, finančného, kariérneho poradenstva a iné… Zistite viac a zapojte sa aj Vy.

Príbehy rodín, ktoré boli podporené v rámci projektu, nájdete TU.

O projekte

Naša nezisková organizácia JEDEN RODIČ, v spolupráci s občianskym združením BILLA ľuďom, pomáhajú osamelým rodičom a ich deťom cez projekt CHLEBODARCA. Každý mesiac spoločne s hodnotiacou komisiou vyberieme jednu rodinu, ktorú zaradíme do charitatívneho projektu CHLEBODARCA. Od začiatku svojej existencie až doposiaľ podporil CHLEBODARCA už 263 rodín v núdzi.

Táto veľmi pekná myšlienka pomoci vznikla pred tromi rokmi a z každého bochníka chleba zakúpeného zákazníkmi v predajniach BILLA, poputuje jeden cent na podporu vybraným rodinám, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii. JEDEN RODIČ, n.o. sa ľuďom v o.z. BILLA svojimi aktivitami a komplexným programom pomoci zapáčila, a tak sme sa stali novým partnerom projektu v tomto v 3. ročníku.

Spoločnosť BILLA zamestnáva väčšinu žien, pričom mnohé z nich svoje deti vychovávajú bez akejkoľvek pomoci partnera. Problémy rodín, v ktorých chod domácnosti, prácu a starostlivosť o deti musí zvládať iba jeden z rodičov intenzívne v BILLA vnímajú. A keďže táto problematika bola na okraji záujmu, rozhodli sa otvoriť celospoločenskú diskusiu na tému jednorodičovstva spolu s nami a pomôcť nám v tomto úsilí.

Jednorodičovským domácnostiam o.z. BILLA ľuďom poskytne príspevok na materiálnu, ale rovnako aj odbornú pomoc. Spoločne pomôžeme počas celého roku 2021 dvanástim vybraným jednorodičovským domácnostiam, rodičom a ich deťom. Jednorodičovské rodiny vyberáme z databázy registrovaných rodičov v našej organizácii.

Pre koho je pomoc určená?

Projekt je určený jednorodičovským rodinám registrovaným u nás v organizácii JEDEN RODIČ, ktoré ale zároveň kompletne vyplnili  Žiadosť o pomoc.

Do zaradenia financovania z projektu CHLEBODARCA sa jednorodičovské rodiny prihlasujú po tom, čo sú zo strany neziskovej organizácie JEDEN RODIČ vyzvaní a kontaktovaní so získaním pomoci cez Komplexný systematický program pomoci  pre jednorodičovské domácnosti počas 12 mesiacov. 

Požiadajte o pomoc >

Chcete požiadať o pomoc?

Akú pomoc dostanete?

    • Odbornú a humanitárnu pomoc cez náš Komplexný a systematický program pomoci pre jednorodičovské domácnosti pri riešení Vašej ťažkej životnej situácie počas 12 mesiacov
    • Nákupnú potravinovú kartu do predajní BILLA s kreditom 150,-eur na každý mesiac, počas celého roka

Chcete podporiť financovanie pomoci jednorodičovských rodín? 

    • Choďte do predajní BILLA
    • Kúpte si tam chlieb a 1 cent z každého kúpeného chleba putuje na podporu rodinám v ťažkých životných situáciách

 

Spolupráca s o.z. BILLA ľuďom a financovanie našej pomoci cez projekt CHLEBODARCA prebieha  od 1. januára do 31. decembra 2022.

Tím JEDEN RODIČ