Dedoles pomáha jednorodičom

V spolupráci s organizáciou Dedoles môžeme opakovane pomáhať jednorodičom na Slovensku. Spolupráca vznikla na začiatku roku 2022 a cieľom je pomôcť 10 rodinám počas jedného roka prostredníctvom unikátneho komplexného ročného programu pomoci a poradenstva JEDEN RODIČ, n.o.

Rodičia a ich deti z neúplných rodín si sami nevedia pomôcť, nakoľko sa nachádzajú v tak náročnej životnej situácií, že potrebujú pomoc z externého prostredia. Takéto rodiny majú viac ako dvojnásobne väčšie riziko chudoby, ako úplné rodiny.

Celá životná situácia si vyžaduje poskytovanie cielenej komplexnej odbornej a systematickej pomoci, ktorú rodinám poskytujeme. Ide o psychologické, sociálne, finančné a kariérne poradenstvo pre rodičov tak, aby si uvedomili v akej situácií sú, získali potrebné zručnosti, pracovné návyky a našli si na trhu práce uplatnenie. Hlavným cieľom je pomôcť rodine zlepšiť svoju krízovú životnú situáciu a naštartovať pozitívne zmeny do budúcnosti.

Každých 6 mesiacov Dedoles pomáha taktiež aj humanitárnou pomocou, ktorá smeruje prioritne rodičom v programe, ale aj ďalším žiadateľom o pomoc zaradeným v komplexnom programe pomoci JEDEN RODIČ, n.o. V balíčkoch si tak rodičia našli napríklad šľapky, spodné prádlo, rukavice či uteráky.

Rodičia, ale aj ich deti budú mať vďaka zapojeniu do programu príležitosť objaviť svoj potenciál, budovať svoje zručnosti, získať nové pracovné zručnosti a zároveň s pomocou odborníkou riešiť akútne problémy ktorým rodina čelí. Celá rodina dostane príležitosť na zmenu a stane sa aktívnym účastníkom pri riešení svojej životnej situácie.

Trvanie pomoci: do 31.12.2022

Celková suma projektu: 20 000 EUR

Ak ešte nepatríte medzi zaregistrovaných jednorodičov, prihláste sa tu.

Po vyplnení registrácie, nezabudnite vyplniť aj žiadosť o pomoc, ak máte záujem o pomoc od JEDEN RODIČ n.o.