CHLEBODARCA

Chlieb je symbolom domova, hojnosti, dobra, sýtosti a pocitu bezpečia. Billa venuje z každého predaného bochníka chleba 1 cent na pomoc rodinám v núdzi v projekte CHLEBODARCA .

Pomoc CHLEBODARCU sa sústreďuje výhradne na pomoc v jednorodičovských domácnostiach, teda na rodičov, ktorí sa o svoje deti, domácnosť a finančné zabezpečenie rodiny musia postarať sami, bez pomoci inej dospelej osoby, manžela alebo partnera. Koncept podpory je rozdelený do potravinovej a odbornej pomoci.  Rodiny vyberajú odborníci z n. o. JEDEN RODIČ, ktorí budú počas 12 mesiacov s rodinami systematicky pracovať.

Dlhodobý partner projektu, spoločnosť Penam, podporeným rodinám zabezpečí prísun chutných pekárenských výrobkov a od nového ročníka 2022 aj spoločnosť Berto, ktorá rodinám poskytne kvalitné slovenské mäsové výrobky.

„Svojej dcérke i sebe by som chcela dopriať pekný život, ktorý si vyžaduje isté zmeny. Nebojím sa toho, mám plány a situáciu aktívne riešim."

Na Slovensku sú samovraždy druhou príčinou úmrtí detí a mládeže po autonehodách. Podľa komisára pre deti za to môže aj nárast chudoby. Tou je na Slovensku aktuálne ohrozených takmer 900-tisíc obyvateľov. Najviac ohrozenou skupinou sú osamelé matky a mnohopočetné rodiny.

Tento rok 2023 z projektu CHLEBODARCA, oz. BILLA ľuďom podporí až 32 žiadateľov z jednorodičovských rodín komplexnou pomocou na celý rok, aby sa mohli dostať z ťažkej životnej situácie. Materiálna pomoc – potravinová karta na nákup tovaru v reťazci BILLA a Odborná pomoc – poskytovanie psychologickej, sociálne pomoci a podpory, právnej ochrany, finančného, kariérneho poradenstva, životného koučingu a iné… Zistite viac a zapojte sa aj Vy.

Príbehy rodín, ktoré boli podporené v rámci projektu, nájdete TU.

 

O projekte

Naša nezisková organizácia JEDEN RODIČ, v spolupráci s občianskym združením BILLA ľuďom, pomáhajú osamelým rodičom a ich deťom cez projekt CHLEBODARCA. Každý mesiac vyberáme rodiny, ktoré zaradíme do projektu CHLEBODARCA. Od začiatku svojej existencie až doposiaľ podporil CHLEBODARCA už 73 jednorodičovských rodín v núdzi.

Spoločnosť BILLA zamestnáva väčšinu žien, pričom mnohé z nich svoje deti vychovávajú bez akejkoľvek pomoci partnera. Problémy rodín, v ktorých chod domácnosti, prácu a starostlivosť o deti musí zvládať iba jeden z rodičov intenzívne v BILLA vnímajú. A keďže táto problematika bola na okraji záujmu, rozhodli sa otvoriť celospoločenskú diskusiu na tému jednorodičovstva spolu s nami a pomôcť nám v tomto úsilí.

Pre koho je pomoc určená?

Projekt je určený jednorodičovským rodinám registrovaným u nás v organizácii JEDEN RODIČ, ktoré ale zároveň kompletne vyplnili  Žiadosť o pomoc.

Do zaradenia financovania z projektu CHLEBODARCA sa jednorodičovské rodiny prihlasujú po tom, čo sú zo strany neziskovej organizácie JEDEN RODIČ vyzvaní a kontaktovaní so získaním pomoci cez Ročný program pomoci  pre jednorodičovské domácnosti počas 12 mesiacov. 

Požiadajte o pomoc >

Chcete požiadať o pomoc?

Akú pomoc dostanete?

  • Odbornú a humanitárnu pomoc cez náš Komplexný a systematický program pomoci pre jednorodičovské domácnosti pri riešení Vašej ťažkej životnej situácie počas 12 mesiacov
  • Nákupnú potravinovú kartu do sietí predajní BILLA počas 12 mesiacov

Fotogaléria

Deň Chlebodarcu 2023

Tlačová konferencia JEDEN RODIČ 2023

Deň Chlebodarcu 2022

Mediálne výstupy

Família: Alžbetka
RTVS, Família, 29. september 2023
Video z archívu

Deň jednorodičovstva
RTVS, Ranné správy RTVS, 22. marec 2023
Video z archívu

Dobré správy zo 16. decembra
TA 3, Dobré správy, 16. december 2022
Video z archívu

Štedré sviatky aj vďaka chlebodarcom
TV Markíza, Teleráno, 12. december 2022
Video z archívu

Deň Chlebodarcu
TV Ružinov, Ružinovské správy, 9. december 2022
Video z archívu

Kúpa chleba pomáha jednorodičom
TA 3, Dobré správy, 28. október 2022
Video z archívu

BILLA ľuďom vyhlasuje Puzzle výzvu na podporu jednorodičov
Plus JEDEN DEŇ, 16. mája 2022
Čítať text

Požiadajte o pomoc

Ste jednorodič v náročnej životnej situácii a hľadáte nový smer? Ozvite sa nám a spolu nájdeme vhodný projekt pre Vás. 

Ste jednorodič a potrebujete pomoc? Vyplňte registračný formulár na našej stránke.

Po vyplnení registrácie, nezabudnite vyplniť aj žiadosť o pomoc, vďaka ktorej Vás budeme môcť osloviť ohľadom účasti v projekte.